1. 19 marca, w Archikatedrze Łódzkiej, podczas mszy odpustowej ku czci św. Józefa kardynał Grzegorz Ryś wręczył odznaczenia dla osób Zasłużonych dla Kościoła Łódzkiego. Cieszymy się, że wśród wyróżnionych znaleźli się nasi parafianie: Organista, Pan Mikołaj Widawski, zakrystianka Pani Halina Staciukowicz oraz prezesi asysty – obecny i były – Pan Józef Witkowski i Pan Władysław Tkaczyk. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

2. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.

3. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa – będzie po zakończeniu Koronki. Krzyż będzie adorowany jedynie przez skinienie głową, a więc bez Jego całowania. Zgodnie z zarządzeniem przy Krzyżu podczas adoracji będą zbierane ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Tego dnia z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Wielki Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty. Po Liturgii – chórzyści wykonają kilka pieśni pasyjnych – będzie to chwila zadumy przy Grobie Pańskim. Rozpoczniemy także Nowennę przed świętem Miłosierdzia.

4. W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00. a w Kaplicy na Skalnej od 10.00 do 14.00, ale tam tylko o każdej pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Zwracamy uwagę, że w nocy z soboty na Niedzielę Zmartwychwstania zostaje zmieniony czas co oznacza, że trzeba wcześniej wstać, aby uczestniczyć w rezurekcji

5. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00. uroczystą procesją wokół naszego kościoła a następne msze święte o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

6. Zakończone zostały prace przy renowacji kościoła w otoczeniu Prezbiterium. Odnowione jest także zaplecze, zakrystia i pomieszczenie ministrantów. Są także nowe meble i drzwi w zakrystii. Jednocześnie dziękujemy wszystkim którzy nabywają cegiełki, aby wspierać fundusz remontowy i niewiastom za prace porządkowe. Bóg Wam zapłać.

7. Są w sprzedaży świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami. Od dziś są także dostępne kolorowanki wielkanocne z komentarzem dla dzieci po 7zł.

8. Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Noemi Sinkiewicz. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i darzy obficie potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas;
Ś.p. Barbara Jachimiak.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.