W niedzielę odbyło się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, jak zawsze w miłej i rodzinnej atmosferze, przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.

Spotkanie rozpoczęło się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni: Matko Najświętsza, do serca Twego…

Składaliśmy życzenia naszym marcowym solenizantom: Krystynie, Romanowi, Alicji, Izie i Józefowi. W naszych modlitwach nie zapominamy o tych członkach Żywego Różańca, którzy z powodu choroby, niesprawności czy podeszłego wieku nie mogą osobiście uczestniczyć w naszych spotkaniach, Dziękujemy, że jesteście z nami.

Odczytano słowo moderatora krajowego Żywego Różańca ks. dr Jacka Gancarka, który zachęca nas, w sposób szczególny w czasie Wielkiego Postu, do pielęgnowania cnoty wstrzemięźliwości, czyli umiaru w jedzeniu i piciu.

Ksiądz Proboszcz podzielił się z nami informacją nt. kolejnych etapów prac remontowych w kościele. Już widać pierwsze efekty, jak pięknie zmienia się jego wystrój. Oczywiście nie omieszkał „pstryknąć” nam kilku zdjęć, w tym jedno zbiorowe.

W dalszej części spotkania Gabrysia odczytała fragmenty z objawień niemieckiej mistyczki i zakonnicy bł. Anny Katarzyny Emmerich, związanych z męką i śmiercią Pana Jezusa, po których zapadła długa cisza.

Tematem kolejnej konferencji była: „Jerozolima – trzy światy, trzy religie”, przedstawiona w bardzo interesujący sposób i z pasją przez Jurka.

Kontynuowaliśmy również temat św. Andrzeja Boboli Patrona Polski, którego wstawiennictwa tak bardzo nam obecnie potrzeba. Temat został pięknie przygotowany i przedstawiony przez Izę.

Włączmy się wszyscy w narodową nowennę w intencji Ojczyzny, która rozpoczęła się 16 marca i będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Sprawy organizacyjne:

– 20 marca o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta z okazji 89 rocznicy powstania w naszej Parafii Bractwa Różańcowego, obecnie Wspólnoty Żywego, zapraszamy do uczestnictwa wszystkie Róże Różańcowe,

– spotkanie świąteczne (tzw, „jajko”) odbędzie się w dniu 21 kwietnia.

Jeszcze na koniec osobista refleksja. Te spotkania umacniają naszą więź wspólnotową, budują zdrowe relacje, dają poczucie wsparcia i mobilizują do dalszego zaangażowania. Wierzę, że przystąpią do naszej Wspólnoty nowe osoby, których tak bardzo potrzebujemy, w miejsce tych, którzy już od nas odeszli …

Zelatorka Maria