1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zapowiedziane spotkanie formacyjne ŻR w salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, na które tradycyjnie zapraszamy członków Ż. R. i wszystkich chętnych. Zwracamy uwagę na godzinę 15.00 jako czas rozpoczęcia.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się dzisiaj (niedziela) po Mszy świętej o godz. 18:00.

3. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.

4. Dziś, 17 marca 2024 r. przed kościołem jest zbiórka na Fundusz Obrony Życia.

5. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 marca 2024 r. o godz. 1830.

6. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w środę, 20 marca, ok. godz. 18:40 w salce bł. Prymasa Wyszyńskiego.

7. Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez kard. Grzegorza Rysia rozpoczną się 24 marca w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki rekolekcyjne będą głoszone od niedzieli do wtorku podczas Mszy św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.

8. Podjęliśmy dalsze prace przy renowacji kościoła w otoczeniu Prezbiterium. Z racji na stan ścian, trzeba było na całej wysokości i szerokości zeskrobać stare farby i po gipsowaniu nałożyć gładź. Teraz od poniedziałku 18 marca będzie już malowanie ścian. Odnowione jest także zaplecze a zakrystia i pomieszczenie ministrantów są już pomalowane docelowo. 20 marca będą montowane nowe meble w zakrystii a dzień później nowe drzwi do zakrystii. Swoją prace wykonuje także elektryk zmieniając okablowanie na chórze. Jeśli już robić to porządnie. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy nabywają cegiełki, aby wspierać fundusz remontowy i niewiastom za prace porządkowe. Bóg Wam zapłać.

9. Są w sprzedaży świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami.

10. Bieżące ogłoszenia, intencje mszalne oraz aktualności z życia parafii jak i fotorelacja z renowacji są dostępne na naszej stronie internetowej parafiastoki.pl oraz na naszym parafialnym facebooku, do którego obserwowania zachęcamy.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i darzy obficie potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.

W ostatnim tygodniu odeszła od nas;
Ś.p. Barbara Trębacz.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.