1. Adwent – msze Roratnie rano o 7.00 i w piątek także o 16.30. z myślą o dzieciach i młodzieży. Roraty trwają ok. 30 minut. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ale też pewna ilość wkładów do lampionów będą wraz z zapaloną świecą do ich zapalenia wyłożone na stoliku gdzie jest prasa katolicka.

2. Od minionej środy nasz kościół jest ogrzewany. Prosimy o zamykanie wszystkich drzwi a szczególnie pod chórem.

3. Opłatki na stół wigilijny są od dziś dostępne na tym samym stoliku. Ofiara za ich nabycie jest oczywiście dobrowolna.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. W piątek księża wyjadą z posługą sakramentalną do chorych a msza św. także o 16.30 jako Roraty. W sobotę w kościele po Mszy świętej porannej adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

5. W następną sobotę i niedziele tj. 3 i 4 grudnia po każdej Mszy Świętej, zelatorki Żywego Różańca będą wydawać swoim członkom karty ze zmianą tajemnic różańcowych na 2023 r. oraz zbierać składki członkowskie. W przypadku starszych członków Żywego Różańca, którzy nie będą mogli zrobić tego osobiście, prosi się bliskich z ich rodzin o kontakt z zelatorkami. Miejscem spotkania będzie pod chórem.

6. Podczas spotkania formacyjnego przed tygodniem, zostało zawiązane pierwsze Męskie Koło Żywego Różańca w naszej parafii. Na Internetowej stronie parafialnej są dostępne zdjęcia ukazujące przebieg spotkania. Bardzo mile powitamy nowych mężczyzn, którzy zechcą wraz z nami odmawiać dziesiątkę różańca każdego dnia.

7. W przyszłą sobotę po Mszy św. o 18.30 spotkanie młodzieży klas 7 szkół podstawowych w ramach parafialnego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. Rekolekcje Adwentowe będą tego roku wyjątkowo w 4 tygodniu tzn. od 18 do 20 grudnia włącznie.

9. Zapraszamy do nabycia świec wigilijnych u Pani Halinki oraz prasy katolickiej.

Tradycyjnie zapraszamy dzieci do zakrystii po obrazki za udział w tej mszy świętej.
Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas;

ś.p. Stanisław Parzych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.