1. Dziś jeszcze 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a za tydzień o godzinie 16.30 msza święta dla dzieci klas trzecich oraz ich rodziców przed I Komunią świętą.

2. W ostatnich dniach wpłynęły następujące ofiary na zapłacenie rachunków bieżących. I tak; bezpośrednio ofiara 2×50 zł. i 2×100 zł a na konto 2×200 i 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie

3. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna na pokrycie kolejnych rachunków. A za miesiąc luty rachunki za energię elektryczną i gaz oraz wodę wyniosły łącznie; 19.023 zł.

4. Do kiosku zostały sprowadzone dwie nowe pozycje książkowe; pierwsza p.t. św. Józef, druga Kardynał Stefan Wyszyński. Są to bliźniacze pozycje po 15 złotych za pozycje. Są także świece Caritas na stół wielkanocny, zapraszamy do ich nabywania.

5. Dla naszego miasta rozpoczęło się w Popielcową Środę pielgrzymowanie do Kościołów StacyjnychW naszej parafii w dniu 21 marca będzie przewodniczył modlitwą i homilię wygłosi ks. bp Marek Marczak.

6. Wielkopostne Rekolekcje parafialne są zaplanowane w dniach od 27 do 30 marca, czyli w 4 tygodniu Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Proboszcz Przemysław Góra z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego na Widzewie.

7. Zgodnie z zapowiedzią od Popielca przyjmujemy intencje na rok 2023. Zapraszamy.

8. Uchodźcy z Ukrainy otrzymali z naszej parafii pomoc na tacę w środę Popielcową w wysokości 16410,45. Zgodnie z zapewnieniem zostały natychmiast przekazane do Caritas. Ogromne wiec słowa podziękowania dla naszych parafian za taki gest serca. Niech Wam Pan Bóg błogosławi.

9. Metropolita łódzki zaproponował, aby rodziny parafii łódzkich zrobiły rozeznanie i przygotowały listę chętnych rodzin do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Na stronie parafialnej na facebooku można pobrać ze strony głównej przygotowaną ankietę i po jej wypełnieniu wysłać na wskazany tam adres. Czas nagli, aby pomoc dotarła do potrzebujących schronienia. Prosimy o bardzo poważne potraktowanie takiej decyzji. Jeśli rodzina lub osoby indywidualne chciałyby przygotować jakąś paczkę z żywnością o ważności długoterminowej czy przesłać pomoc w postaci chemii, kocy lub środków kosmetycznych to przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przyjmowali paczki w zakrystii, do 20 marca włącznie. Później we własnym zakresie przewieziemy dary do Caritas w Łodzi i będą przesłane na Ukrainę.

10.Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 13 marca, o godz. 19.00 w kościele, i potrwa około pół godziny.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom, wszystkim kobietom z racji ich święta a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Śp. Grażyna Adamiak, Bonifacy Ciszewski i Bogusław Piasecki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……