1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy podjęli trud przygotowania trasy i ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dzieciom za sypanie kwiatków, niezawodnym Agendom – Aście Parafialnej i Żywej Róży, siostrom zakonnym i dekoratorom drogi oraz wielu domów, ich ogrodzeń czy okien. Dziękujemy także za udział w procesjach podczas oktawy Bożego Ciała.

2. W czwartek ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy

3. Rozpoczęły się wakacje a więc zasłużony czas na odpoczynek. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom oraz pracownikom szkół za podjęty trud nauczania i formowania młodych ludzi. Życzymy także by odpoczynek pomógł powrócić do sił . Przypominamy także że wakacje to czas odpoczynku fizycznego i psychicznego ale od Boga wakacji nie ma. Należy pamiętać o praktykowaniu niedzielnych i świątecznych mszy świętych oraz codziennej modlitwie.

4. W tym tygodniu przypadają: I piątek i sobota miesiąca. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Od pierwszej niedzieli lipca do końca wakacji nie będzie mszy świętej odprawianej w niedziele o godzinie 12.30. Prosimy o tym pamiętać. Chrzty będą udzielane podczas mszy świętej o godzinie 11.00 w pierwsze niedziele miesiąca a w pozostałe niedziele po zakończeniu mszy świętej o godzinie 11.00. Wypominki za zmarłych będą przed mszą świętą o 11.00. Po wakacjach wrócimy do wcześniejszego porządku.

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 6 lipca (środa) 2022 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 14 września (środa). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.
W ostatnich tygodniach przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Karolina Dębowska, Anastazja Alicja Pilichowska, Maja Natalia Bartczak, Jakub Dominik Kuczma, Maja Kseniuk, Laura Adamiak. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych i radości ze swojej rodziny.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:
Śp. Stanisława Rębiś.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.