1. Trwają kolonie dla dzieci pod opieką ks. Dominika i kadry opiekunów. Wczoraj otrzymałem takie przesłanie od ks. Dominika;
„Na wakacjach jest fajnie kochani rodzice:-)).W minionym tygodniu byliśmy na Krzyżowym Groniku, w Krościenku, Szczawnicy Leśnicy, na Słowacji, i Czerwonym Klasztorze. Spływaliśmy spływem Dunajca. Kiedy pogoda nie dopisuje to gry i zabawy są na lokalnym Orliku. Codziennie rano Msza Św. i modlitewne zakończenie dnia. Oprócz tego spotkania z realną a nie wirtualną przyrodą i lokalnymi zwierzętami typu: Krowa:-)). Wifi nie ma. Wszyscy żyją i mają się świetnie. Wiejski „all inclusive” cieszy się duża popularnością. W górach wszystko uzależnione jest od pogody. Dzieci zadowolone, posiłki smaczne. Z pozdrowieniami – Ks. Dominik z dziećmi. Dodajmy, że zdjęcia w chwili wyjazdu i pobytu w górach są dostępne na parafialnej stronie internetowej i tam odsyłamy zainteresowane osoby.

2. 25 lipca przypada święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ponieważ jest to dzień powszedni to w najbliższą niedzielę 21 lipca, wychodząc naprzeciw kierowcom pojazdów mechanicznych w tym także motocyklistom jak i cyklistom poświęcimy pojazdy. Ponieważ nie mamy z racji na urlopy pełnego składu kapłańskiego, trzeba będzie dostosować do warunków sposób dokonania poświęcenia, o czym w szczegółach za tydzień. Dokona się to na zakończenie mszy świętej o godzinie 11.00.

3. Wpłynęła jedna ofiara bezimienna w wysokości 50 zł. Ofiarodawczyni serdecznie Bóg zapłać.

4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do włączenia się do kolejnej edycji akcji charytatywnej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji w tym roku jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi. Na przełomie lipca i sierpnia do parafii trafiają puste tornistry i plecaki, zakupione przez Caritas. Wierni w parafiach wypełniają je artykułami szkolnymi i przynoszą z powrotem do parafii. Następnie wyprawki przekazywane są do łódzkiej Caritas. W tym roku za pośrednictwem Caritas diecezji pińskiej trafią do 500 dzieci i młodzieży na Białorusi. Przygotowując wyprawki szkolne dla uczniów na Białorusi zapakujmy koniecznie: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśmę klejącą, klej, piórnik i okładki na zeszyty. Wyprawki szkolne zebrane w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” trafią do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Są to dzieci  białoruskie, w większości z polskimi korzeniami. Akcja potrwa do 15 sierpnia.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Marcin Palusiak, Ignacy Seweryn Krawczyk. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas: Marek Ryś, Ignacy Sztandera.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……