1) Dziś druga niedziela adwentu, dzień modlitw za bezrobotnych i Kościół na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek na Jego potrzeby. Nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś o godz. 17.30.

2) Msze Św. ku czci Matki Bożej, tzw. „Roraty” od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 rano w kościele, dodatkowo w piątki o 16.30. Są nadal do nabycia opłatki na stół wigilijny.

3) Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za dar serca w postaci „tytek” charytatywnych. Kilkadziesiąt rodzin z naszej parafii, dzięki Waszej otwartości otrzymało pomoc i wsparcie.

4) We wtorek 7 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 w naszej parafii zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi

5) Rekolekcje dla dorosłych w adwencie będą od przyszłej niedzieli czyli od 12 grudnia do wtorku 14 grudnia. Plan jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej. Rekolekcje wygłosi ks. Marcin Jarzenkowski, ekonom Seminarium Duchownego w Łodzi.

6) Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne, które odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.45 na salce kard. Stefana Wyszyńskiego.

7) Do 15 grudnia trwa kolejna akcja „Stolik Szczęścia”. Ogromnie nas cieszy zainteresowanie i Wasza bezpośrednia pomoc. Na stoliku jest także tzw. skrócona „Instrukcja obsługi” ułatwiająca udział w akcji dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w naszej parafii. Prosimy wyraźnie napisać na przygotowanej paczce w sposób trwały zakodowany numer, aby umożliwić identyfikacją obdarowanego dziecka. Prosimy pamiętać, że dzieci nie potrzebują ubrań, ale tylko coś, co mogą mieć, jako swoją własność w postaci tzw. „przytulanek”, samochodzików czy innych gadżetów lub gier. Pomysłodawczyni p. Basi, naszej chórzystce serdecznie dziękujemy za podjęte starania

8) W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP od godziny 12 do 13 w kościele parafialnym i w kaplicy Sióstr Pasterek, przy ul. Skalnej, odbędzie spotkanie modlitewne „Godzina łaski”. W programie: godzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu, indywidualny różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz godzinny dyżur w konfesjonale

9) Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Radio Maryja-fenomen”), Przewodnik Katolicki („Sztuka rozmowy”), Gość Niedzielny („Rutyna i formalizm już nie działają”), Idziemy („Droga ku Bogu”)

10) Odeszli do Boga: Ireneusz Goss, Leokadia Klimkiewicz, Marianna Wiśniewska. Wieczny odpoczynek…