1. Tzw. liczenie wiernych obecnych na praktykach religijnych takich jak msza święta czy też przystępowanie do Komunii świętej wykazało bardzo słabą frekwencję. We mszy świętej uczestniczy zaledwie, co 10 parafianin a do komunii św. przystąpiła połowa obecnych. Gorszą pozycję w Polsce ma tylko diecezja Szczecińsko Kamieńska. Przykre to jest.

2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
w sobotę 9 października. Początek o 10.15 a zakończenie o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. Dziś nasz Odpust ku czci Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta o godzinie 12.30 a będzie jej przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Weber Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej z Łodzi. Zapraszamy asysty, Żywy Różaniec oraz Was wszystkich do wspólnej modlitwy abyśmy mogli uprosić łaskę odpuszczenia naszych win i słabości. Po mszy świętej uroczysta procesja.

4. Jutro rano o 7.00 msza święta imieninowa w intencji siostry Faustyny. Także jutro 4 października młodzież klas I liceum otrzyma z rąk biskupa Marka Marczaka sakrament bierzmowania. Uroczysta msza święta o godzinie 18.00. Zapraszamy młodzież ich rodziców, świadków i naszych parafian do wspólnej modlitwy. Nie będzie nabożeństwa Różańcowego wieczorem tego dnia, ale będzie po porannej mszy świętej..

5. Dziś taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Za tydzień taca gospodarcza.

6. W najbliższą niedziele 10 października msza św. dla dzieci komunijnych oraz ich rodziców o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku są w niedziele o 17.30 a w dni powszednie po mszy świętej o godzinie 18.00.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

9. W liturgii tego tygodnia; w poniedziałek – wsp. św. Franciszka z Asyżu, wtorek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek – wsp. N. M. Panny Różańcowej.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom oraz siostrze Faustynie składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:
Stanisław Jaros

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.