1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy czas świętych rekolekcji. Poprowadzi je ks. Marcin Jarzenkowski – ekonom W.S.D. Plan jest stosunkowo prosty. Jutro i we wtorek msze św. z naukami ogólnymi o 9.00, i 18.00 a na Skalnej o godz. 11.00. Prosimy także o pomoc chorym, aby mogli przybyć na Eucharystię we wtorek o godzinie 9.00. połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Spowiedź we wtorek od 8.30 a wieczorem od 17.30

2. Dziś jeszcze o 16.30 msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców z poświeceniem medalików.

3. Także dziś Zelatorki Żywego Różańca będą wydawać karty ze zmianą tajemnic różańcowych na 2022 rok. Spotkania pod chórem przy stoliku. W następną niedzielę natomiast będzie zebranie Żywego Różańca w salce im. błogosławionego kardynała Stefa Wyszyńskiego o 15.30

4. Grudniowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w następującej formie: młodzież wybiera sobie jeden z dwóch terminów i przychodzi na Mszę świętą o godz. 18.00 podczas rekolekcji adwentowych w poniedziałek (13 grudnia) lub we wtorek (14 grudnia), a za udział w rekolekcjach otrzymuje podpis za spotkanie grudniowe. Przypominamy, że udział w comiesięcznych spotkaniach jest OBOWIĄZKOWY.

5. Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi prowadzone przez Ks. Abp. Grzegorza Rysia odbędą się w Bazylice Archikatedralnej od 19 grudnia o godz.: niedziela – 19.00, poniedziałek i wtorek o 18.00

6. Przypominamy, że Roraty w dni powszednie o 7.00 a dla dzieci w piątki o 16.30.To już ostatnie dni, w których możemy wraz ze znaczną ilością osób przeżywać Eucharystię ku czci Najświętszej Maryi Panny.

7. Jutro kolejna, już 40 rocznica stanu wojennego. Pamiętajmy o ofiarach reżimu.

8. Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły się akcji „STOLIK SZCZĘŚCIA” W środę ostatni dzień składania paczek i przekażemy je do szkół, aby nieść dzieciom radość. Zbiórka darów w zakrystii. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

9. Opłatki na wigilijny są dostępne w; zakrystii, kancelarii w kiosku i na Skalnej.

10. Dziękujemy naszym parafianom oraz gościom za noszenie maseczek i dbanie o bezpieczeństwo. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i innych.

11. Otrzymaliśmy ofiarę na ogrzewanie kościoła w wysokości 1,5 tys. złotych. Za ofiarę serdeczne Bóg zapłać

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Kacper Filip Paradowski. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszły od nas:
Zofia Brzezińska i Anna Puchalska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.