1. Uroczystość ku czci św. Wojciecha, głównego Patrona Polski jest przeniesiona na dzień jutrzejszy, ponieważ liturgia okresu wielkanocnego nie zezwala na obchodzenie świąt i Uroczystości w niedziele wielkanocne

2. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

3. Dnia 27 kwietnia mija rocznica śmierci śp. ks. bp. Adama Lepy. Msza św. w intencji zmarłego rok temu Biskupa Pomocniczego archidiecezji łódzkiej zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej łódzkiej w czwartek 27 kwietnia o godz. 12.00. Kuria Metropolitalna zaprasza do modlitwy za śp. ks. bp. Adama Lepę.

4. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik
w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy
z archikatedry 13 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. pod przewod-nictwem abp. Grzegorza Rysia o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.

5. Ruch Światło-Życie zaprasza na:
• Weekend Młodszych: uczniowie klas 7 i 8 – 5-7 maja w Porszewicach,
• Weekend Młodych: uczniowie szkół średnich – 19-21 maja w Dąbrówce (k. Sulejowa).
Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.

6. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

7. W dniach 26-27 maja ks. Dominik organizuje pielgrzymkę do Niepołomic (zamek), Krzesławic (dworek Jana Matejki), Mogiły (klasztor ojców Cystersów), Wadowic, Łagiewnik. Koszt 300 zł. Wszelkie informacje u ks. Dominika i na folderach przy wyjściu z kościoła

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Abigail, Izabela Ogunimi. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga
W ostatnich dnia odeszli od nas;

Ś.p. Władysław Maj, Marek Turek
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.