1. Dziś jeszcze o 16.30 msza święta dla rodziców i dzieci komunijnych oraz ostatnie już w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. Zapraszamy na godzinę 17.30. Dziś także przed kościołami zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Macierzyństwa.

2. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.

3. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła. Siostry Antonianki poprowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa – ostatnia w tym Wielkim Poście dla wszystkich będzie po zakończeniu Koronki. Krzyż będzie adorowany jedynie przez skinienie głową a wiec bez Jego całowania. Zgodnie z zarządzeniem przy Krzyżu podczas adoracji będą puszki na ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny który ZABRANIA udzielania Komunii św. poza Liturgią W. Piątku, więc z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty.

4. W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00. a w Kaplicy na Skalnej od 10.00 do 14.00 ale tam tylko o pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

5. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00. uroczystą procesją wokół naszego kościoła. Ogłosimy wtedy światu radość, która jest nadzieją naszego życia. Porządek Mszy św. w Wielkanoc to jak wspomnieliśmy; Rezurekcja o 6.00 a następnie o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

6. Dziś także taca inwestycyjna. Za miesiąc marzec zapłaciliśmy za rachunki łącznie; 28.545 złotych. Wpłynęły także kolejne ofiary; 50 zł., 2×100 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie nas w tej trudnej sytuacji.

7. Przypominamy, że w kiosku oprócz prasy katolickiej są świece Caritas na stół wielkanocny.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Gabriel Szczepan Sztuka, Fabian Łukasz Beta, Amelia Nicola Beta, Feliks Józef Mastalerz.
Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Ś.p. Henryka Brączkowska, Róża Eid, Marek Ziółkowski.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.