Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaprosić nas do swego mieszkania na duszpasterską wizytę. Dziękujemy także za ofiary złożone, jako datek na nowe granitowe schody przed kościołem. A na najbliższe dni już do końca proponujemy:

Poniedziałek   12.02.18. od godz. 15.30; Wiślicka
Wtorek              13.02.18. od godz. 15.30; Chmurna
Środa                 14.02.18. POPIELEC
Czwartek          15.02.18. od godz. 15.30; Weselna, Limbowa,
Piątek                16.02.18. od godz. 15.30; Gazdy,
Sobota               17.02.18. od godz. 9.30; Czorsztyńska, Zaspowa, Wodospadowa.

Poniedziałek   19.02.18. od godz. 15.30: Sądecka
Wtorek              20.02.18. od godz. 15.30; Jesienna
Środa                  21.02.18. dodatkowe zgłoszenia

 

Zapraszamy już dziś, aby zgłosić dodatkową kolędę, która z różnych powodów nie mogła się odbyć w proponowanym czasie. Wystarczy za chwilę wejść do w zakrystii i zgłosić taką chęć, aby podać adres i ustalić właściwy czas.

 

 1. Dziś obchodzimy ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. Z tej racji też ks. Tomasz odwiedzi umówionych wcześniej odwiedzi chorych.
 1. Z racji na II niedziele miesiąca dziś jest taca gospodarcza.
 1. Jutro, w poniedziałek 12 lutego o godzinie 18.30. spotkanie z przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec a więc początek czasu wyciszenia. Rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa.
  Zapraszamy w środę na Msze św. odprawiane o godzinie: 7.00., 9.00., 16.30., i 18.00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno apelujemy do naszych parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo także dla naszej duszy.
 1. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem do wstrzemięźliwości są zobowiązane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18. a 60. rokiem życia.
 1. Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo.
 1. W kaplicy na Skalnej w Popielec, msza św. o godzinie 8.00 a w piątki Droga Krzyżowa o 7.30 i Gorzkie Żale w niedziele przed mszą świętą o godzinie 8.30 Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową i do gablotek.
 1. W Publicznym Gimnazjum nr 33 w Łodzi, ul. Janosika 136 od września 2018 r. rozpocznie działanie Szkoła Podstawowa nr 158, w imieniu dyrekcji i rady pedagogicznej zapraszam na Drzwi Otwarte, które odbędą się 20 lutego o godz. 17.30, zainteresowani rodzice otrzymają tam wszelkie niezbędne informacje.    Zaproszenie skierowała tą drogą – pani Dyrektor Jolanta Chojnacka.
 1. Kolejne spotkanie osób zainteresowanych duchowością św. Franciszka Salezego odbędzie się w najbliższą sobotę 17.02.2018. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00 w kościele i będzie kontynuowane w sali pod plebanią, a będzie dotyczyć grzechu i wyboru życia pobożnego. Materiały pomocne w przygotowaniu się do spotkania są dostępne na stoliku pod chórem.
 1. W tym tygodniu są wolne intencje mszy św. a w Popielec są dwie wolne intencje.

 

     Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

     W ostatnich dniach odeszli od nas:

      Halina Syrek lat 76 z ul. Czorsztyńskiej 25,
      Maciej Drożdżeński lat 93 z ul. Górskiej 18,
      Łukasz Paciorkowski lat 34 z ul. Beskidzkiej 182.

 

                                                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.