1. Przypominamy o transmisjach mszy świętych drogą internetową. Dziś i w kolejne niedziele oraz święta będą transmitowane wszystkie msze św., łącznie z Roratami

2. W czwartek – Wigilia i ostatnie Roraty w kościele i na Skalnej. Kancelaria będzie nieczynna. Opłatki można nabyć także dziś w zakrystii. Prosimy usilnie nie pozostawiać tego na ostatnią chwilę.

3. Przypominamy naszym parafianom i miłym gościom, że Wigilia – jak to Polska tradycja nakazuje – jest dniem postu ścisłego. Pasterka w naszej parafii będzie odprawiona, o północy zgodnie z tradycją. Pasterka na Skalnej o 23.00.

4. W pierwszy dzień świąt, podobnie jak i w drugi dzień świąt, msze św. będą o godzinie 8.00., 9.30., 11.00., 12.30., i 18.00. W drugim świątecznym dniu, w Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Eucharystia będzie odprawiona na Skalnej jak w niedziele o 9.00.

5. Wiele osób drogą internetową zapytuje o kolędę. Otrzymaliśmy wytyczne od naszego Pasterza i brzmią one tak – vide

6. Dziś kończymy już czas zwrotu darów dla dzieci ze stolika szczęścia. W następną niedzielę postaramy się podsumować to wydarzenie a wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu już teraz dziękujemy

7. Przypominamy także, że każda osoba, która przeszła już zakażenie wirusem COVID-19, po upływie 28 dni od ustąpienia objawów może zgłosić się telefonicznie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (tel. 42 61 61 457), gdzie po zebraniu wywiadu medycznego, będzie zakwalifikowana do oddania osocza, niezależnie od tego, czy zakażenie przebiegało u niej łagodnie czy też wiązało się z wystąpieniem ostrego zespołu COVID-19. Wykorzystanie osocza w leczeniu osób chorujących może uratować im życie.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa
Bożego oraz wszelkich łask od Boga

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Irena Witczak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.