1. Staraniem naszego p. Mikołaja organisty w najbliższe niedziele odbywać się będą transmisje mszy św. z kościoła o godzinie 9.30 oraz 11.00.

Link na stronę: www.facebook.com/parafiastoki

2. Zapewne będzie ten czas świąteczny przeżywany w odosobnieniu. Przepisy dotyczące liczby zgromadzonych osób w kościele są na święta podwyższone do 50 osób i ten rygor jest dla naszego wspólnego dobra. Do świąt jednak obowiązuje liczba 5 uczestników i nie możemy tego przekraczać.

3. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez mass-media. Liturgie pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego w archikatedrze łódzkiej. Z naszej parafii będą transmitowane przez Internet w następujących godzinach:
– Msza święta Niedzieli Palmowej o godz. 9.30 i 11.00,
– Msza świętą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00,
Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00,
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów a w zamian uczynicie to w domu przed świątecznym śniadaniem. Słowa modlitwy podamy później.

4. Msze święte Niedzieli Palmowej odbywać się będą bez procesji na wejście.

5. Msza święta Krzyżma będzie sprawowana w pierwszą sobotę po ustaniu pandemii. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy obrzęd przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy w Wielki Czwartek i do „grobu” Pańskiego w Wielki Piątek;

Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy i „grobie” Pańskim, tak jednak, aby zachować główną zasadę izolacji w odległości od siebie;
W liturgii Wielkiego Piątku oddajemy cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku czy dotyku. Można także zastosować formę adoracji Krzyża bez podchodzenia, w milczeniu. Z adoracją Krzyża nie łączymy zbiórki ofiar na Ziemię Świętą.

6. Kierujemy także słowa ogromnej wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców przesyłających swoje pieniądze często z dopiskiem „na tacę”. To ogromne wsparcie i jedyny prawie grosz, który wpływa w
tym trudnym czasie a pozwolił też na dokonanie wypłat pracownikom kościelnych

7. Dość często pojawiają się pytania o możliwość spowiedzi. Wychodząc naprzeciw będziemy do Waszej dyspozycji w Wielki Piątek od 10.00 do 12.00 i po południu od 16.00. Nasze konfesjonały
są zabezpieczone folią a odległości od osoby najbliższej zachować musimy sami. Dzień I Komunii św. będzie podany pod koniec maja a dziś możemy ogłosić, że będzie to zdecydowanie czas po wakacjach.

W ostatnich dniach odszedł od nas;
Zdzisław Beda.

Wieczny odpoczynek mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.