1. Marsz dla Jezusa, z racji przypadającego XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, odbywa się dziś. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 13.30 wyjątkowo w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60).
  1. Dziś także ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. Zapraszamy na godzinę 17.30.
  1. W Wielką Środę, po zakończeniu mszy św. wieczorem, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na DROGĘ KRZYŻOWĄ. Być może dla wielu osób będzie to ostatnia szansa na Jej przeżycie z racji na późniejszą godzinę, bowiem są osoby, które usprawiedliwiały się, że w piątek nie mogą być obecne w godzinach wcześniejszych z racji na godziny pracy.
  1. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.
  1. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła. Zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa – ostatnia w tym Wielkim Poście dla wszystkich będzie o godzinie 17.15 a po Jej zakończeniu, Nowenna z Koronką i Liturgia Wielkiego Piątku Zgodnie z zarządzeniem przy Krzyżu podczas adoracji będą puszki na ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny który ZABRANIA udzielania Komunii św. poza Liturgią W. Piątku, więc z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty.
  1. W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00. a w Kaplicy na Skalnej od 9.00 do 14.00 ale tylko o pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. O godzinie 19.45 rozpoczniemy w Kościele Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  1. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00. uroczystą procesją wokół naszego kościoła. Prosimy Asystę parafialną i inne Agendy oraz dzieci sypiące kwiatki o wcześniejsze stosowne przygotowania. Ogłosimy wtedy światu radość, która jest nadzieją naszego życia. Porządek Mszy św. w Wielkanoc to jak wspomnieliśmy; Rezurekcja o 6.00 a następnie o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  1. Wpłynęły kolejne ofiary na granit. I tak od pań z kiosku 1000 zł oraz na konto; odpowiednio 50 i 1000 złotych. Serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro, także za ofiary składane na tace. Okazało się także, że podczas ostatnich mrozów, piec olejowy ogrzewający kościół spalił cały zapas paliwa. Trzeba było awaryjnie dokupić oleju opałowego za sumę 9800 złotych. Jedyna pociecha, że wystarczy to na jesienne chłody. Jednak spowodowało to podobnie jak i w Waszych budżetach domowych sporą wyrwę.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką oraz BARANKI i PISANKI oraz tzw. Chlebki Miłości na stół wielkanocny po 4 złote.

 

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.

 

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Anna Wesołowska lat 71 z ul. Beskidzkiej 108.

 

                                                Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia