1. Dziś w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) przypada 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

  1. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu.
    W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii. Lista dla duchowych pielgrzymów znajduje się w zakrystii i na stoliku z prasą. Tam do dziś można dokonać zapisu podając swoje imię i nazwisko, wiek i który raz jest uczestnictwo w grupie duchowej. Jeśli ktoś nie ma ze sobą okularów to w zakrystii chętnie pomożemy dokonać zapisu. Jest bardzo mało czasu do zapisów, bowiem listy musimy dostarczyć do 20 sierpnia.

  1. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie wsparcia dla osób borykających się z problemem uzależnienia od alkoholu wśród najbliższych członków rodziny lub znajomych. Szczegółowe informacje dostępne są na strome internetowej Centrum oraz na plakatach.

  2. W liturgii tego tygodnia; we wtorek – wsp. św. Jacka kapłana, w piątek- wsp. św. Bernarda opata i Dra K-ła a w sobotę- wsp. św. Piusa X papieża;

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Jadwiga Garbarczyk.

 

Wieczny odpoczynek jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.