1.         Minął kolejny tydzień kolędowych spotkań. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaprosić nas do swego mieszkania aby po wspólnej modlitwie kapłan poświęcił mieszkanie w którym żyjecie, odpoczywacie i pracujecie. Dziękujemy także za ofiary złożone dobrowolnie, jako datek na nowe konfesjonały. A na najbliższe dni planujemy:

Poniedziałek        16.01.17        od. 15.30      ul.  Weselna, Gazdy.
Wtorek                   17.01.17         od. 15.30       ul.  Limbowa, Jesienna, Zaspowa, Czorsztyńska.
Środa                      18.01.17         od. 15.30      ul. Janosika od Pomorskiej do kościoła.
Czwartek              19.01.17         od. 15.30      ul. Janosika od Brzezińskiej do kościoła
Piątek                    20.01.17        od. 15.30      ul. Szarotki, Graniowa, Zrębowa.
Sobota                   21.01.17         od.  9.30      ul. Telefoniczna, Pomorska, Lawinowa, Alpejska.
Poniedziałek      23.01.17         od. 15.30      ul.  Giewont nry nieparzyste, Osiedle Kalatówki.

Woda Święcona jest dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła. Prosimy o przygotowanie na stole Krzyża, świecy, wody święconej i kropidła a dzieci powinny także zostawić tam zeszyt z religii który będzie podpisany przez kapłana. Kropidła są dostępne na stoliku przy wyjściu. Prosimy jednak pamiętać że podajemy godzinę rozpoczęcia kolędy i nie jest możliwe byśmy byli we wszystkich domach o tej samej porze. Prosimy o wyrozumiałość.

2.    Dziś na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00 zaprasza swoich Członków Żywy Różaniec. Mile widziane będą także osoby chcące zasilić te szeregi.

3.    Także dziś po mszy świętej wieczorem o godzinie 18.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Pablo”. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wynagrodzeniem dla zespołu będzie datek od obecnych na tym spotkaniu.

4.    Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary przelewane na konto parafialne. Zapewne i w ten sposób może uda nam się uskładać sumę 36.000 na konfesjonały które albo w końcu lutego albo na początku marca będą już w naszym kościele.

5.    Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła ale dziś jest także nowa pozycja; „Moja Rodzina” – pismo porusza ważne sprawy dotyczącej problematyki rodzinnej. Pierwszy numer jest bezpłatny.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone; Mikołaj Stanisław Krawczyk – Kupka, Maja Marcelina Wieczorek.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W 81. roku życia odeszła dziś do Pana śp. Krystyna Rutkowska z ul. Turnie, wieloletnia wolontariuszka naszego pafarialnego zespołu Caritas. Dała się też poznać jako świadek Chrystusa przez udział we Mszach św., na ktore docierała na wózku inwalidzkim, nie szczędząc sił i środków, z pomocą specjalnie zamawianego przez siebie transportu. Niech odpoczywa w pokoju i raduje się wieczną Ucztą w Niebie.