1.    Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec a więc początek czasu wyciszenia. Rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa.
Zapraszamy w środę na Msze św. odprawiane o godzinie: 7.00., 9.00., 16.30., i 18.00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno apelujemy do naszych parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo także dla naszej duszy.

2.     Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18. a 60. rokiem życia .

3.Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są  nabożeństwa, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo. W kaplicy na Skalnej w Popielec msza św. o godzinie 8.00 a w piątki Droga Krzyżowa o 7.30 i Gorzkie Żale w niedziele przed mszą świętą o godzinie 8.30 Po szczegóły napraszamy na stronę internetową i do gablotek.

3.  W tym  tygodniu   przypadają;   pierwszy  czwartek,   piątek  i  sobota  miesiąca.   W  piątek  będą odwiedziny chorych leżących i pozostających w domu.

4.  W najbliższą sobotę dzień swojego patrona będzie przeżywał ks. Kazimierz. Ponieważ w niedzielę ks. Solenizant nie będzie mógł być wraz z nami dlatego też zapraszamy na mszę świętą z udziałem ks. Kazimierza w sobotę 4 marca na godzinę 18.00.

5.  Ks. Kazimierz zaprasza młodzież przed bierzmowaniem na spotkania formacyjne ; 7. 14 i 21 marca zawsze o godzinie 18.30.

6.  Na stoliku przed wyjściem jest pozycja odnosząca się do objawień FATIMSKICH oraz nowa pozycja dziś pierwszy raz wystawiana z tej samej serii pt. „Wszystko co Polską stanowi” Pozycja także dobrze opracowana zawierająca wiele ciekawych tekstów. Koszt książki to także 10 zł.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona: Laura Anna Papieska Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas

Maria Kalinowska     lat 87    z ul. Skalnej 5 m. 6

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia