rozanieczabraci

W Dzień Ubogiego, rozpoczynamy projekt, który realizujemy z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim oraz Łódzką Caritas: Różaniec za braci. Chcemy podjąć w parafiach i wspólnotach regularną modlitwę różańcową za naszych braci na Bliskim Wschodzie w duchowej jedności z nimi oraz okazać konkretne wsparcie.

Różaniec za braci.

W Dzień Ubogiego, który w tym roku Kościół katolicki obchodzi 18 listopada, rozpoczynamy projekt, który realizujemy z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim oraz Łódzką Caritas: Różaniec za braci. Chcemy podjąć w parafiach i wspólnotach regularną modlitwę różańcową za naszych braci na Bliskim Wschodzie w duchowej jedności z nimi oraz okazać konkretne wsparcie.

Różańce

Biskup Joseph Tobji wykonał z drewna ze zniszczonego kościoła maronickiego w Aleppo krzyżyki. Traktujemy je jak relikwię, znak męczeństwa setek chrześcijan na Bliskim Wschodzie i cierpienia tysięcy, a równocześnie piękne świadectwo odpowiedzi Kościoła na prześladowanie i cierpienie, którą zawsze ma być modlitwa i zjednoczenie z Ukrzyżowanym. Krzyżyki dotarły do Polski przed dwoma tygodniami, a następnie zostały dołączone do wykonanych przez wolontariuszy różańcy. Każda parafia lub wspólnota, która chce podjąć wspólną modlitwę „Różańca za braci” może otrzymać taki różaniec.

Jak się włączyć w „Różaniec za braci”? – pisząc maila na adres: kontakt@domwschodni.pl lub wypełniając formularz zgłoszeniowy tam zamieszczony.