1. Od 27 grudnia rozpoczniemy duszpasterską wizytę. Po przerwie spowodowanej pandemią, wracamy do tradycyjnych odwiedzin w domach. Będzie to dla nas wszystkich wyzwaniem jak potrafimy się odnaleźć w tej rzeczywistości. Ponieważ, jak wykazały niedawne badania zaledwie 11 % mieszkańców uczestniczy w niedzielnej Eucharystii potrzebna jest mobilizacja w słownym przekazie sąsiadom, znajomym czy rodzinie którego dnia i na jakiej ulicy będą kolędować księża. Bez takiej informacji nie będzie to duszpasterska wizyta a zaledwie kilka spotkań w domach, gdzie dotrze na czas informacja o tym religijnym wydarzeniu jakim jest kolęda.

koelda2022

Plan jest wywieszany w gablotkach i na parafialnej stronie Internetowej, na którą często „wchodzi” spora liczba, bo prawie 800 rodzin. Zapraszamy tam po różne wiadomości z życia parafii i jak się już okazało jest ona bardzo przydatna i wykorzystywana. Prosimy jednak pamiętać, że podajemy godzinę rozpoczęcia kolędy i nie jest możliwe byśmy byli we wszystkich domach o tej samej porze. Liczymy na Waszą wyrozumiałość. W tym roku, jeśli zechcecie złożyć ofiarę na potrzeby parafii to będzie ona przeznaczona na boczne schody granitowe od strony północnej i południowej. Prace przy tychże schodach są zamówione wraz z nadejściem wiosennego ocieplenia.
2. Akcja pomocy dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego przy Szkole Podstawowej nr 145 przy ulicy Krokusowej przeszła najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość wyrażoną w paczkach dla dzieci. Było ich tyle że zostały kompletnie wypełnione nimi bagażniki i wnętrza trzech samochodów osobowych. Zdjęcia z transportu przekazania dzieciom oraz podziękowania od dzieci są na stronie Internetowej parafii.

3. W kiosku dostępne są książeczki z tekstami kolęd oraz dwoma płytami z nagranymi kolędami w cenie po 15 złotych za sztukę. Jest ich niewielka ilość.

4. Jutro drugi świąteczny dzień. Msze św. jak w niedziele. W sobotę na zakończenie Starego Roku msza św. o godzinie 18.00 ze sprawozdaniem za cały rok 2022.