1. Wczoraj rano wyruszyli nasi pielgrzymi na Warmię. Powrót przewidziany jest dziś późnym wieczorem.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy podjęli trud przygotowania trasy i ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dzieciom za sypanie kwiatków, niezawodnym Agendom – Asyście Parafialnej i Żywej Róży, siostrom zakonnym i dekoratorom drogi oraz wielu domów, ich ogrodzeń czy okien. Teraz trwamy w Oktawie i serdecznie zapraszamy jeszcze dziś na procesję z nabożeństwem czerwcowym o 17.30 a od jutra po mszy świętej wieczorowej. We wszystkich polskich parafiach praktykowany jest zwyczaj organizowania procesji eucharystycznych przez osiem dni po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.
Wianki sporządzane są zazwyczaj z rumianku, róż, mięty, rozchodnika, macierzanki, kopytnika, jaśminu. Dziś z powodu zastąpienia niegdyś powszechnych ziół dostępnymi roślinami ogrodowymi i kwiatami cechy uzdrawiające wianka zdecydowanie się ograniczyły. Zatyka się je za obrazy świętych, nad oknami i w sieni. Do tej pory przypisuje się wiankom leczniczą moc i działanie ochronne, dawniej natomiast wierzono, że zapobiegają urokom i odpędzają czarownice.
Zarówno poświęcone ziele z wianków jak i brzozowe gałązki wzięte z ołtarzy miały chronić przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarów, a także przed gradobiciem i szkodnikami na polach. Ukruszone ziele z wianków stosowano do sporządzania leczniczych herbat, mikstur domowych oraz do okadzania roślin i zwierząt.
Wianek przechowywany jest przez cały rok, nie wolno go wyrzucić, bo jest poświęcony, po roku można go spalić. Poświęcenie wianków podczas mszy świętej o godzinie 18.00 w czwartek.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze w porządku dnia powszedniego. Z racji na uroczystość nie będzie obowiązywał post.

4. Także w piątek zapraszamy na mszę świętą kończącą kolejny rok szkolny. Eucharystia
dziękczynna za rok pracy dla dzieci o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy.

5. Od 05.07.2017 do 28.07.2017., grupa sześciu studentów, w ramach fundacji Harambee Polska, wyjeżdża do Kenii w Afryce równikowej, gdzie nad jeziorem Wiktorii będzie pomagała w remoncie kościoła. Prosimy o wsparcie finansowe celem zakupu na miejscu farby niezbędnej do malowania Kościoła. Wyjazd odbywa się za własne środki. Zbiórka do puszek za tydzień 26.06.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Wojciech Arkadiusz Sęk, Martyna Sylwia Dybowska, Karina Zuzanna Haberek, Katarzyna Kencler, Amelia Zientarska, Oliwier Tyszko.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Henryk Laskowski lat 66 z ul. Halnej 20,
Piotr Bilski lat 93 z ul. Czecha 16.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.