1. Zgodnie z wcześniej danym słowem, co do terminów I komunii świętej z roku 2020 informujemy, że aktualne terminy opiewają na dni 13 i 20 września 2020 roku. Grupa I z dnia 13 września dotyczy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 139 a pozostałe ze Szkoły Podstawowej 145 oraz 158. Oczywiście, że istnieje możliwość zmiany grupy w indywidualnych przypadkach i te należ zgłosić do katechety danego dziecka. Aby dziecko zostało zakwalifikowane niezbędne jest sprawdzenie czy dane dziecko zostało zgłoszone przez rodziców na dany termin na liście ks. Proboszcza albowiem obowiązuje nas RODO i bez potwierdzenia w tej nadzwyczajnej sytuacji dane dziecko nie zostanie ujęte w aktach a dotyczy to także dzieci, których rodzice nie podali jeszcze np. daty i miejsca chrztu. Dla przypomnienia ks. Proboszcz jest dostępny w kancelarii w poniedziałki i tam należy dokonywać formalności.

2. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych on–line z naszej parafii Dziś są transmitowane wszystkie msze św.

3. Za wszelkie ofiary składane na konto bankowe z różnym przeznaczeniem wraz z ofiarami za odprawiane intencje składamy bardzo serdeczne podziękowania i przypominamy, że dziś II niedziela miesiąca będzie taca inwestycyjna na kolejne prace w parafii.

4. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Podobnie na stoliku za ławkami po prawej stronie kościoła są wyłożone czasopisma i książki przyniesione przez parafian, aby umożliwić ich nieodpłatną dostępność celem ich czytania. Do kiosku zostały ponownie sprowadzone dwie pozycje, które rozeszły się błyskawicznie; piękne albumowe wydanie o Lourdes z pięknymi fotografiami po 20 zł i i cytaty świętego Jana Pawła II ułożone alfabetycznie po 15 złotych. Za takie pieniądze albumów zaiste nigdzie nie można będzie kupić.

5. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie tuż po zakończeniu mszy o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30 z transmisją. Serdecznie zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

6. Dziś jeszcze odbędzie się spotkanie Członków Żywego Różańca o godzinie 15.30 w salce im. Kard. Wyszyńskiego.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Stanisław Piotr Choja, Antonina Anna Marek, Hanna Dorota Nawrocka. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Celina Irudenkowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.