1. Dziś dzień odpustu parafialnego. Sumie odpustowej o 12.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ksiądz Marek Borowski, proboszcz parafii św. Wincentego Pallottiego w Łodzi. Dla przypomnienia; odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednego zmarłego, intencję tę należy określić przed uzyskaniem odpustu. Aby uzyskać odpust zupełny, trzeba wykonać nie tylko pobożne dzieło, z którym związany jest odpust, ale ponadto tak zwane zwykłe warunki, które zawsze są takie same. W jednym dniu można uzyskać odpust zupełny tylko raz. Konieczny jest stan łaski uświęcającej, przynajmniej pod koniec wykonywania określonych czynności. Z racji na sumę odpustową będzie transmitowana także msza św. o godzinie 12.30. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z minionego roku, którzy 22 października przyjmą sakrament bierzmowania odbędzie się w środę 7 października o godz. 18.00.

3. Zebranie dla rodziców dzieci komunijnych klas III ze Szkoły nr 139 będzie dziś po mszy św. o godzinie 18.00 a z racji na okoliczności – dla rodziców dzieci ze szkoły Podstawowej nr 158 będzie za tydzień w niedzielę, 11 października po mszy świętej o godzinie 16.30, jako pierwszego spotkania dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych i wtedy też poświęcimy różańce, które rodzice kupują sami. Każdy rodzic otrzyma wypisane na kartce terminy spotkań abyśmy mogli wspólnie dobrze się przygotować.

4. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Są już także do nabycia świece CARITAS.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. Ofiarodawcom i darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

6. A w liturgii tego tygodnia; poniedziałek – wsp. św. s. Faustyny w środę – wsp. N.M.Panny Różańcowej.

7. Za tydzień druga niedziela miesiąca i taca inwestycyjna – w tym miesiącu dokończymy układanie kostki chodnikowej od strony zachodniej tworząc bezpieczną do przejścia opaskę wokół kościoła.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Szymon Kazimierz Kowalik, Lena Jarosz, Michalina Róża Drewnowska.
Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Marek Lewandowski, Mirosław Leszczak oraz Zbigniew Przybyłowicz.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……