1. Dziś jeszcze spotkanie z dziećmi przed I komunią o 16.30.
Dzisiejsza taca gospodarcza ma na celu gromadzenie funduszy tym razem na prace przy układaniu kostki chodnikowej. Koszt wykonania schodów granitowych od ulicy Janosika wyniósł 30 tys. złotych. Jutro jeszcze mają być założone barierki.
Prace z kostką przed kościołem rozpoczną się w poniedziałek 20 maja tuż po I komunii św. W tygodniu wpłynęły także ofiary bezimienne; 200 i 400 złotych. Serdecznie dziękujemy.
Ponieważ były jeszcze podjęte inne prace to po ich ukończeniu słów więcej podamy dla Waszej wiadomości.

2. Pierwsze nabożeństwo Fatimskie jutro po mszy świętej wieczorem. Zapraszamy.

3. Ważna informacja dla parafian. Za tydzień w niedzielę 19 maja o godzinie 11.00 Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci klas III. W związku z tym prosimy, aby parafianie, którzy mają tzw. stałą godzinę Eucharystii – tym razem chcąc udostępnić miejsce dla rodzin dzieci, zechcieli wybrać inną godzinę.
Dzieci będą miały swoje próby i przygotowania w środę, czwartek i piątek tuż po zakończeniu nabożeństw majowych a wiec około godziny 18.45. W sobotę natomiast odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godzinie 9.00 i tu potrzebne będą świece. Prosimy o nich pamiętać gdyż w dniu I komunii św. świec już nie przynosimy. Tuż po odnowieniu przyrzeczeń będzie pierwsza spowiedź. Prosimy rodziców, aby zechcieli towarzyszyć swoim dzieciom w tak ważnej chwili.

4. Za tydzień w niedzielę o godzinie 12.30 msza św. w intencji Synodu a po jej zakończeniu, spotkanie z grupą Synodalną w salce Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy.

5. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę świętą młodzież klas VII i VII na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Prasa katolicka jak zawsze wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Chcemy także zwrócić uwagę na nowy tygodnik katolicki pod tytułem PRZEWODNIK KATOLICKI. Chcemy zwrócić uwagę na artykuły pod tytułem „O tym jak wygląda życie kleryków” a drugi „Czy można krytykować papieża Franciszka”. Warto to przeczytać.

7. W niedzielę 19 maja także będzie spotkanie przy „jajku” dla Członków Żywego Różańca. Spotkanie nastąpi w salce Kardynała Wyszyńskiego o godzinie 16.00. Zapraszamy

8. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy wieczorowej a dziś o 17.30.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga oraz radosnego przeżycia dzisiejszego świątecznego dnia.

W ostatnich dniach odeszli od nas: Marek Kulesza oraz Marek Włoch.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……