1. W naszej parafii jest dziś podniosły dzień, bowiem po czasie przygotowania przez katechezę i spotkaniach na Eucharystii, grupa dzieci klas III po raz pierwszy uczestniczyć może w pełni w Eucharystii. Dziękujemy dzieciom a także rodzinom za podjęty trud. Dziękujemy ich rodzinom a także chrzestnym i katechetom. Biały Tydzień będzie trwał do soboty włącznie o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

2. W sobotę rano, dzieci z klas IV zapraszamy na spowiedź i jedną próbę, aby rocznica Pierwszej Komunii świętej wypadła jak przed rokiem. Msza święta rocznicowa 26 maja o godzinie 12.30. Będzie to także Dzień Matki

3. Dziś o godzinie 12.30 msza św. w intencji Synodu a po jej zakończeniu, spotkanie z grupą Synodalną w salce Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy.

4. Zapraszamy na mszę świętą młodzież klas VII i VII na kolejne spotkanie, jako przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie dziś o 18.00.

5. Członkowie Żywego Różańca przypominają o dzisiejszym spotkaniu przy „jajku”. Spotkanie nastąpi w salce Kardynała Wyszyńskiego o godzinie 16.00. Zapraszamy

6. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy wieczorowej a dziś o 17.30.

7. Poproszono nas także o zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa. Wiele osób wychodząc czy idąc do kościoła w sposób bardzo niebezpieczny czyni to na skróty a nie na pasach, które są w dwóch miejscach. Są to już często osoby ze sporą siwizną, co by wskazywało na doświadczenie życiowe, co w tym miejscu świadczy zupełnie inaczej. Prosimy Was abyście zrozumieli, że wiek raczej zmniejsza tempo chodzenia i wzrok i słuch już nie tak jak dawniej. Nie znaczy to oczywiście, że młodych osób to nie dotyczy. Prosimy o opamiętanie by się nie okazało, że Polak mądry po szkodzie.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga. Wszystkim gościom życzymy, aby patron kierowców św. Krzysztof pozwolił na szczęśliwy powrót do domu.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Daniela Kosior,
Helena Kowalczyk,
Ewa Kamińska,
Ireneusz Krasiński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……