1. Zostały już definitywnie zakończone prace przy schodach wejściowych. Koszt materiału i robocizny wyniósł zgodnie z przewidywaniami 60 tys. złotych oraz poręcze dodatkowe i poprawione wcześniejsze kosztowały łącznie 3.700 zł. Udało się pokryć te prace z funduszy zebranych także podczas kolędy oraz uzupełnianych z dodatkowych ofiar, które i na dziś są w wysokości; 100, 100 i 200 złotych. Za wszystkie te ofiary i wsparcie bardzo dziękujemy. Kolejne prace może nie aż tak kosztowne są już zaplanowane i będą kolejno, dzięki Waszej uprzejmości kontynuowane. Trudno jest dziś odpowiedzialnie podać, co i w jakim czasie będzie teraz realizowane a wynika to z dużego braku odpowiedzialności ze strony osób prowadzących prace a choćby, jako najbardziej negatywny przykład to sprawa daszków nad wejściami bocznymi i do zakrystii, które miały być wykonane w ciągu czterech tygodni a choć mija 10 miesięcy jeszcze nie są odebrane po licznych poprawkach. Oczywiście, aby było jasne nie są też zapłacone, bo można i należy dokonać odbioru pozytywnego, aby uiścić zapłatę. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie taca gospodarcza.
  1. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w  niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela z racji na rozpoczęcie nabożeństw Fatimskich. A więc 13 maja będzie o godzinie 17.30 pierwsze nabożeństwo Fatimskie.
  1. We wtorek 8 maja w naszej parafii będzie odpust ku czci św. Stanisława bpa i męczennika. Sumie odpustowej o godzinie 18.00. będzie przewodniczył i Słowo wygłosi były wikariusz naszej parafii; ks. Proboszcz, Kanonik Mirosław Jagiełło. Prosimy Asystę i pozostałe Agendy o przygotowania do tejże Uroczystości. Także naszych parafian prosimy o liczny udział.
  1. 13 i 20 maja w naszym kościele dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do komunii świętej. Ponieważ nasz kościół nie jest zbyt duży na takie uroczystości zwracamy się z uprzejma prośbą, aby osoby, które uczestniczą tradycyjnie w Eucharystii o godzinie 11.00 tak; 13 jak i 20 maja jak i w rocznice I komunii świętej 27 maja, zechciały udostępnić miejsce dla dzieci ich rodziców i chrzestnych oraz zaproszonych gości. Prosimy, aby nasi parafianie zechcieli uczestniczyć w trzy kolejne niedziele w Eucharystiach odprawianych w innych godzinach. Dzieci komunijne oraz rodziców i chrzestnych a także członków ich rodzin zapraszamy na spowiedź w najbliższą sobotę o godzinie 9.00. Wtedy też prosimy o przyniesienie świec, bowiem dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość. Przypominamy, że podczas uroczystości komunijnych tylko fotograf i kamerzysta – zamówieni przez rodziców będą mogli robić zdjęcia. O Białym Tygodniu informacje podamy za tydzień.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Stefan Gralewski lat 61 z ul. Beskidzkiej 65A,
Wielisława Jabłońska-Niewiadoma lat 76 z ul. Halnej 56,
Grażyna Kobędza lat 48 z ul. Budy 12A,
Bolesława Refelewska lat 84 z ul. Weselnej 40.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………