1. Przypominamy o transmisjach mszy świętych drogą internetową. Dziś i w kolejne niedziele grudniowe będą transmitowane wszystkie msze św., łącznie z Roratami

2. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. Ofiarodawcom i darczyńcom serdeczne Bóg zapłać. TACA DZISIEJSZA ma charakter gospodarczy. Jest ona przeznaczona na pokrycie prac przy położonej już kostce chodnikowej oraz iluminacji k-ła. Mamy nadzieję, że odczuwacie radość, kiedy patrzą odwracają wzrok na kościół

3. Trwa rozprowadzanie opłatków na wigilijny stół. Można je nabyć u sióstr Antonianek i Pasterek oraz w zakrystii tak w niedziele jak i w dni powszednie. Prosimy, aby też przy nabywaniu opłatków nie stawiać pytania po „ile”, bo jeśli kogoś nie stać na symboliczną ofiarę to może podjąć Go także bezpłatnie i bez ofiary a tylko za modlitwę w intencji o ustanie Pandemii.

4. Przypominamy również o możliwości nabyciu książeczki pt. „RÓŻANIEC Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM” po 10 złotych, pozycja ”MÓJ KLUCZ DO BIBLII” wydanie pięknie na potrzeby dziecka i może znakomicie się przysłużyć, jako prezent gwiazdkowy po 15 zł. oraz od dziś mamy także albumowe wydanie pt „NAJCIEKAWSZE MIEJSCA ŚWIĘTE W ŚWIECIE” także po 15 zł.

5. Do 19 grudnia trwa akcja „STOLIK SZCZĘŚCIA”. Ogromnie nas cieszy zainteresowanie i Wasza bezpośrednia pomoc. Prosimy wyraźnie napisać na przygotowanej paczce w sposób trwały zakodowany numer, aby umożliwić identyfikacją obdarowanego dziecka. Prosimy pamiętać, że dzieci nie potrzebują ubrań, ale tylko coś, co mogą mieć, jako swoją własność w postaci tzw. przytulanek, samochodzików czy innych gadżetów lub gier.

6. W Adwencie nie będzie tradycyjnych rekolekcji, ale postaramy się zapewnić możliwość spowiedzi.

7. Za tydzień różaniec o 17.30 bez wcześniejszego spotkania formacyjnego.

8. W najbliższy czwartek (3 miesiąca) o godz 18.30 w salce kard. Stefana Wyszyńskiego można będzie uzyskać wsparcie psychologiczno-duchowe. Informacje są dostępne w gablotce.

9. Informujemy, że każda osoba, która przeszła już zakażenie wirusem COVID-19, po upływie 28 dni od ustąpienia objawów może zgłosić się telefonicznie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (tel. 42 61 61 457), gdzie po zebraniu wywiadu medycznego, będzie zakwalifikowana do oddania osocza, niezależnie od tego, czy zakażenie przebiegało u niej łagodnie czy też wiązało się z wystąpieniem ostrego zespołu COVID-19. Wykorzystanie osocza w leczeniu osób chorujących może uratować im życie.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga

A w liturgii tego tygodnia; we wtorek wsp. św. Jana od Krzyża.
W ostatnich dniach odeszli od nas:

Ryszard Szymajda, Aniela Kuźniak, Wanda Adamczyk i Mikołaj Bryksa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……