1. W piątek 31 grudnia będzie wieczorna msza święta połączona ze sprawozdaniem ks. proboszcza za rok 2021. Na ten dzień nasz Metropolita udzielił także dyspensy od obowiązku zachowania postu. Msze święte o godzinie 7.00 i 18.00. Zapraszamy, aby wspólnie podziękować za wszelkie łaski otrzymane w mijającym roku i prosić o dalszą opiekę.

2. W pierwszy dzień Nowego Roku w sobotę w liturgii przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedziele i będzie to także I sobota miesiąca niedziele 2 stycznia nabożeństwo adoracyjne o godzinie 17.30, zapraszamy.

3. Padało już wiele pytań o formę, jaką będzie miała kolęda. Aby zachować stosowne przepisy sanitarne i względy bezpieczeństwa sanitarnego podpieramy się modelem z roku ubiegłego. Ponieważ w minionym roku kolęda odbyła się w zmienionej formie, nasi parafianie nie stanęli na wysokości zadanie i nie uczestniczyli w dni wyznaczone dla kilku ulic każdego dnia. W tym roku, aby odrzucić argumenty, że msza o 17.30 była zbyt wcześnie to proponujemy spotkania na specjalnie dla mieszkańców poszczególnych ulic na mszy świętej o godzinie 18.30. Ulice będą podane wcześniej z wyprzedzeniem, aby można było sobie zorganizować stosowny czas na Eucharystię. Jednocześnie gdyby poszczególne rodziny chciały zaprosić księdza z wizytą duszpasterską w domu to trzeba będzie zgłosić to do kancelarii lub w niedziele do zakrystii, ale tylko w te dni, w które będą wyznaczone poszczególne ulice. Informacje będą podawane z wyprzedzeniem i dostępne także w Internecie na parafialnej stronie www. Rozpoczniemy od poniedziałku 3 stycznia 2022 roku w następującej kolejności;

Poniedziałek 03.01. 2022 – 18.30 – ul. Jędrowizna, Potokowa, Wichrowa, Wierchowa.

Wtorek 04.01. 2022 – 18.30 – ul. Weselna, Bronisława Czecha, Jadwigi, Wiślicka, Gazdy.

Środa 05.01.2022 – 18.30 – ul. Skalna cała, Górska, Kiepury, Taternicza, Prezydenta.

Czwartek 06.01.2022 – 18.30 – ul. Listopadowa, Reglowa, Pisarska.

Piątek 07.01.2022 – 18.30 – ul. Miłosza, Krokiew, Szałasowa, Osiedle Listopadowa.

Sobota 08.01.2022 – 18.30 – ul. Bacowa, Weselna, Osiedle Kalatówki.

Poniedziałek 10.01.2022 – 18.30 – ul. Harnasia, Klimka Bachledy, Krzeptowskiego, Śpiących Rycerzy, Graniowa, Wąwozowa.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Emilia Julia Fraunfelder, Daniel Jormeiki Martinez – Mikołajczyk , Grzegorz Dąbrowski i Miłosz Tymoteusz Kawka. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Marek Matczak i Stanisława Pietraszek

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……