1. Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III jest zawsze dużym i ważnym wydarzeniem. W sobotę od rana dzieci wspólnie z rodzicami przybyły do kościoła, aby odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przystąpić do sakramentu pojednania i w ten sposób przygotować się do wyjątkowej Eucharystii, w której po raz pierwszy w pełni będą mogły uczestniczyć. Dziękujemy rodzicom i opiekunom oraz katechetkom za podjęty trud. Za tydzień 20 maja kolejna grupa przystąpi do I Komunii świętej. Te uroczystości będą miały miejsce o godzinie 11.00. A przed pierwszą grupą dzieci – Biały Tydzień. Zapraszamy wieczorem dzieci oraz ich najbliższych codziennie do piątku o godzinie 18.00. Podczas ostatniego piątkowego spotkania rozdamy Pamiątki. Jednocześnie do dzieci komunijnych jak i ich rodziców kierujemy gorące i serdecznie podziękowania za ich zaangażowanie, obecność podczas Białego Tygodnia i uszanowania naszych próśb odnośnie uroczystości.
  1. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30. A dziś właśnie o 17.30 pierwsze nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.
  1. Za tydzień będziemy już kończyć czas wielkanocny niedzielą ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Poprzedzana jest ona codzienną Nowenną do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego.
  1. Zaledwie udało się zakończyć prace przy schodach a tu kolejna niespodzianka. Przeciek rury kanalizacyjnej w łazienkach zaplecza sprawił zagrzybienie murów na dwóch piętrach. Trzeba było skuwać strop, aby dostać się do miejsca awarii i je usunąć. Zostały także skute tynki w tych okolicach, ponieważ powstało już duże zagrzybienie i tynk odpadał od ściany. Częściowo została także wymieniona armatura w łazienkach, które zostały pomalowane. Te remonty powinny zakończyć się na początku tygodnia, choć dolna łazienka jest już udostępniona. Jednocześnie składamy podziękowania za dzisiejszą tacę gospodarczą, bowiem bez Waszego wsparcia nie można by zrobić konkretnych prac a to, że są one zawsze kosztowne to wiecie z własnego doświadczenia.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Tadeusz Kadzewicz lat 78 z ul. Halnej 66,

Marian Batorski lat 80 z ul. Zbocze 2.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………