1.    Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III jest zawsze dużym i ważnym wydarzeniem. W sobotę od rana dzieci wspólnie z rodzicami przybyły do kościoła aby odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przystąpić do sakramentu pojednania i w ten sposób przygotować się do wyjątkowej Eucharystii w której po raz pierwszy w pełni będą mogły uczestniczyć. Dziękujemy rodzicom i opiekunom oraz katechetkom za podjęty trud. Za tydzień 28 maja Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas IV. Te uroczystości będą miały miejsce o godzinie 11.00. A przed drugą grupą dzieci –  Biały Tydzień. Zapraszamy wieczorem dzieci oraz ich najbliższych codziennie do piątku o godzinie 18.00. Podczas ostatniego piątkowego spotkania rozdamy Pamiątki. Jednocześnie do dzieci komunijnych z 14 maja jak i ich rodziców kierujemy gorące i serdecznie podziękowania za ich zaangażowanie, obecność podczas Białego Tygodnia i uszanowania naszych próśb odnośnie uroczystości.

2.    Przypominamy po raz kolejny że nabożeństwa majowe są odprawiane  codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.

3.    W piątek przypada Dzień Matki. Prosimy o pamięć o naszych rodzicielkach i wdzięczności jaka im się od nas należy. Groby zmarłych Matek na miarę możliwości postarajmy się nawiedzić, zapalić znicz czy też położyć kwiat wdzięczności i zanieść modlitwę.

4.    Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła. Miesięcznik „Moja Rodzina” będzie rozprowadzany po 4 złote za egzemplarz. Jest dziś także bezpłatny numer „Aspekt Polski”.

5.    Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary jakie wpłynęły przed tygodniem z racji tacy gospodarczej a dziś zachęcamy do zobaczenia trzech nowych kamiennych kropielnic przy nowy  drzwiach. Zostały wykonane na zamówienie a cena jednej sztuki wyniosła 1000 zł.

6.    Pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu, prosimy o pilny kontakt z ks. Tomaszem celem uiszczenia zapłaty w wysokości 310 złotych w zakrystii lub kancelarii w środę lub piątek.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone;  Amelia Benkes i Amelia Greszkiewicz. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od  nas:

Tadeusz Szlosek                 lat 65     z ul. Telefonicznej 33b,

Zdzisław Nawrocki            lat 73    z ul. Grabica 56,

Jarosław Andrzejczak      lat 56    z ul. Wyżynnej 3,

Michalina Gackowska      lat 92    z ul. Saneczkowej 10,

Barbara Gruszczyńska     lat 69    z ul. Skalnej 4,

Halina Jaworska                lat 93     z ul. Krokusowej 59.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia