OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26 kwietnia 2026 roku
1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
– wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Seulu na przełomie lipca i sierpnia 2027 roku;
– młodzieżowych wyjazdów wakacyjnych do Taizé.
2. Dzisiaj:
– kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas: VII i VIII zapraszamy na comiesięczną Mszę św. 18:00 i kolejne spotkanie;
– przeprowadzana jest przed kościołem kwesta na leczenie w Stanach Zjednoczonych trzyletniej Michasi Jakubiec, która choruje na Zespół Retta – rzadką chorobę genetyczną odbierającą mowę i władzę w ciele, stopniowo prowadząc do głębokiej niepełnosprawności. Rodzice serdecznie dziękują za wsparcie.
3. Kancelaria parafialna od jutra będzie już funkcjonować normalnie. Konieczne prace dobiegły końca. Wymieniono troje drzwi, a także położono gładzie. Dziękujemy za wsparcie i składane ofiary, a także za wpłaty na konto parafialne.
4. W najbliższy wtorek, 28 kwietnia, o godz. 18:45 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne, które poprowadzi zaproszony gość – biblista, ks. dr Marek Wochna, wykładowca Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym oraz w Instytucie Teologicznym w Łodzi.
Temat spotkania: Chrystofanie czyli spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Zapraszamy stałych uczestników spotkań, jak i wszystkich zainteresowanych.
5. Dyspensa:
Pierwsze dni maja są czasem radosnych spotkań rodzinnych. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, na mocy kanonów 87 i 1245 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym w piątek 1 maja br. udzielam wszystkim wiernym Archidiecezji Łódzkiej i osobom
przebywającym w tym dniu na jej terenie dyspensy od przepisów postnych, to jest od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie proszę, aby korzystanie z łaski dyspensy zostało połączone w hojności serca z dobrowolnym dziełem
miłosierdzia.
Z pasterskim błogosławieństwem,
kard. Konrad Krajewski, Arcybiskup Metropolita Łódzki.
6. 1 maja, w pierwszy piątek miesiąca, spowiedź: rano – przed Mszą św., a wieczorem – od godz. 17:00.
7. W sobotę 2 maja będziemy obchodzić, przeniesioną z 3 maja (będzie to 5. Niedziela Wielkanocna mająca pierwszeństwo w obchodach liturgicznych), Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00,
17:30 i 18:00.
8. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa majowe, podczas których będziemy się modlić Litanią do Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa będą sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30.
9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – o istocie powołania kapłańskiego; dla najmłodszych – Mały Gość Niedzielny).
10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Edyta Chojnicka (lat 94), Stanisław Kiełek (lat 90) i Wojciech Rosiński (lat 69). Wieczny odpoczynek…
KOMUNIKATY KURIALNE
1. Diecezjalny wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Seulu w Korei Południowej będzie miał miejsce na przełomie lipca i sierpnia 2027 r. Prowadzimy zapisy na to wielkie wydarzenie młodego Kościoła.
Informacje w mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, kontakt: seul2027@archidiecezja.lodz.pl
2. Taizé Łódź zaprasza osoby od 15. roku życia na wakacyjne wyjazdy do Taizé, które odbędą się w terminach: 11-20 lipca oraz 8-17 sierpnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na plakatach oraz w mediach społecznościowych Taizé Łódź (Facebook i Instagram). Kontakt: taize.ldz@gmail.com.



