OGŁOSZENIA PARAFIALNE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 24 maja 2026 roku
1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
◦ święceń diakonatu i prezbiteratu w naszej archidiecezji;
◦ wieczoru uwielbienia u salezjanów przy ul. Wodnej;
◦ pierwszego letniego uwielbienia w Aleksandrowie Łódzkim;
◦ dwudniowych weekendowych rekolekcji dla małżeństw w Spale;
◦ rekolekcji o Bogu Ojcu w Porszewicach (dla wszystkich zainteresowanych);
◦ spotkania dla kobiet, zatytułowanego Między iluzją a miłością, które w Ośrodku w Porszewicach poprowadzi znany psycholog ks. dr Marek Dziewiecki;
◦ spotkania dla nauczycieli akademickich w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Temat konferencji: Treść, autentyczność i przesłanie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
2. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej. W tym roku po raz pierwszy powołane zostaje dwuletnie Studium Teologii Duchowości. Duchowość chrześcijanina to głębia życia opartego na Ewangelii. Studium pragnie przyjść z pomocą w pielęgnowaniu daru życia Bożego. Więcej informacji na temat studiów u ks. Rafała.
3. Dzisiaj:
◦ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa w Polsce o tydzień dłużej – do Niedzieli Najświętszej Trójcy. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, jeśli od Środy Popielcowej ktoś jeszcze tego nie uczynił;
◦ na Mszy św. o godz. 11:00 – Rocznica Pierwszej Komunii świętej.
4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
• jutro – święto NMP Matki Kościoła;
• w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Msze święte jak w dzień powszedni (7:00, 17:30 i 18:00).
5. Jutro o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Omówimy zaległy temat spotkań ze zmartwychwstałym Panem.
6. We wtorek:
◦ Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie;
◦ o godz. 18:00 w sali konferencyjnej w domu parafialnym odbędzie się szkolenie dla ekipy odpowiedzialnej za prowadzenie kursu Alpha.
7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie – po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30.
8. W najbliższy piątek ks. Rafał będzie przeżywał 16. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
9. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii udzieli o. bp Piotr Kleszcz. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 17:30.
10. Za tydzień w niedzielę:
◦ Uroczystość Najświętszej Trójcy i koniec czasu Komunii świętej wielkanocnej. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, jeśli od Środy Popielcowej ktoś jeszcze tego nie uczynił;
◦ będzie przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas naszej archidiecezji.
11. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Spartakusa, Wiślicką i Wyżynną. Prosimy, by przygotować i udekorować trasę. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, w uroczystym stroju, prosimy o włączenie się w procesję. Dziewczynki zapraszamy m.in. do sypania kwiatków, a chłopców – do dzwonienia dzwonkami.
12. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – o sumieniu Kościoła w Niemczech i znaczeniu modlitwy o powołania; dla najmłodszych – czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego).
13. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Oliwier Maroszek (lat 16). Wieczny odpoczynek…
KOMUNIKATY KURIALNE
1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 30 maja, natomiast święcenia prezbiteratu w sobotę 13 czerwca 2026 r. Obie uroczystości będą miały miejsce w bazylice archikatedralnej w Łodzi o godz. 9.30.
2. Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej. W tym roku po raz pierwszy powołane zostaje dwuletnie Studium Teologii Duchowości. Duchowość chrześcijanina to nie tylko głębia życia opartego na Ewangelii, ale także piękno, które rodzi się, gdy człowiek jednoczy się z Bogiem w tym, co zwyczajne i codzienne. Jest to pomoc na drodze duchowego wzrostu i dojrzewania. Studium pragnie przyjść z pomocą w pielęgnowaniu daru życia Bożego w sobie. Szczegółowe informacje uzyskasz u swojego księdza proboszcza, a także znajdują się one na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
3. Wspólnota Efez wraz z zespołem Ocaleni Worship zapraszają na ostatnie uwielbienie w sezonie. To będzie wyjątkowy wieczór pełen modlitwy, uwielbienia i doświadczenia Bożej obecności. Wierzymy, że Bóg po raz kolejny będzie dotykał serc i jednoczył nas we wspólnym oddawaniu chwały Jezusowi. Zapraszamy każdego, weź przyjaciół, rodzinę i spotkajmy się już 30 maja w sobotę o godz. 19.00 w auli szkoły salezjańskiej przy ulicy Wodnej 34 w Łodzi.
4. Młodzieżowa grupa uwielbieniowa „Przystań” zaprasza na pierwsze letnie uwielbienie z cyklu „Przystań Summer Tour – Made to Worship”. Zaczynamy 4 czerwca o godz. 18.00 na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, naprzeciwko parafii Świętych Archaniołów. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Boga na świeżym powietrzu. Tematem pierwszego „Summer Worship” będzie: „Imię Jezus”. Więcej szczegółów znajduje się na mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, stronie archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl)
i stronie www.przystanworship.pl.
5. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają małżeństwa na dwudniowe weekendowe rekolekcje w dniach 12-14 czerwca 2026 r. w domu rekolekcyjnym Ostoja w Spale. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl.
6. W Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym AŁ w Porszewicach odbędą się adresowane do wszystkich, zarówno duchownych jak i świeckich, rekolekcje o Bogu Ojcu w III etapach: I Poznaj Ojca, II Kochaj Ojca i III Czcij Ojca. Etap I odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2026 roku. Informacje i zapisy w recepcji Ośrodka: 601 222 472, recepcia@uroczyskoporszewice.pl, www.uroczyskoporszewice.pl.
Można zapisać się przez formularz: https://forms.gle/KhyegckXvJP2xoAA.
Dane do kontaktu z recepcją Ośrodka dostępne są też na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=61589112006486; na Instagramie: https://wwww.instagram.com/poznaiojca/ oraz na plakatach i ulotkach.
7. Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł. Rejestracja i zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgZHlTmLawZcRDgosFWAsRLs_SCKeeVG15bgunrB4WmRyxSA/viewform?usp=header
Istnieje możliwość noclegu w ośrodku, poprzez bezpośrednią kontakt i rezerwację pod tel. 601 222 472.
8. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 27 maja o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. konferencja duchowa pt.: „Treść, autentyczność i przesłanie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie”.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 17 maja 2026 roku
1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
– VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę;
– pierwszego letniego uwielbienia w Aleksandrowie Łódzkim;
– spotkania dla kobiet, zatytułowanego Między iluzją a miłością, które w Ośrodku w Porszewicach poprowadzi znany psycholog ks. dr Marek Dziewiecki;
– Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi;
– kolejnego spotkania dla małżonków z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie…”, które odbędzie się w parafii pw. Chrystusa Króla w Łodzi;
– Marszu dla Życia i Rodziny w przyszłą niedzielę;
– spotkania dla Mam w stanie błogosławionym organizowanego w domu naszych sióstr antonianek;
– pielgrzymki autokarowej do Lasek (k. Warszawy) organizowanego przez Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących;
– 30. Spotkania Młodych na Polach Lednickich.
2. Dzisiaj:
– obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
– ofiary składane na tacę przeznaczone są na działalność duszpasterską naszej archidiecezji;
– o godz. 16:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca;
– kandydatów do bierzmowania z klas: VII i VIII zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę św. i kolejne spotkanie.
3. Przypominamy, że można przedłużać zgłoszone wypominki półroczne na miesiące od maja do końca października.
4. Od poniedziałku swój „biały tydzień” będą przeżywać dzieci, które w sobotę lub w niedzielę przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym. W poniedziałek nastąpi błogosławieństwo pamiątek.
Dziękujemy rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych.
5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30. Od piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
6. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii, patronki spraw rodzinnych i najtrudniejszych.
7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na uroczyste obchody Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Liturgia składać się będzie z dwóch części: Eucharystii i nabożeństwa odnowienia sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
8. Za tydzień w niedzielę:
– Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa w Polsce o tydzień dłużej – do Niedzieli Najświętszej Trójcy. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa w
Komunii świętej, jeśli od Środy Popielcowej ktoś jeszcze tego nie uczynił;
– na Mszy św. o godz. 11:00 – Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź: w piątek 22 maja o godz. 16:30.
9. Za tydzień w poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Omówimy zaległy temat spotkań ze zmartwychwstałym Panem.
10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – art. na temat Somalijki, która od islamu przez ateizm doszła do wiary w Chrystusa).
KOMUNIKATY KURIALNE
1. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.
2. Młodzieżowa grupa uwielbieniowa „Przystań” zaprasza na pierwsze letnie uwielbienie z cyklu „Przystań Summer Tour – Made to Worship”. Zaczynamy 4 czerwca o godz. 18.00 na Placu Kościuszki w Aleksandrowie Łódzkim, naprzeciwko parafii Świętych Archaniołów. Zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych do wspólnego uwielbienia Boga na świeżym powietrzu. Tematem pierwszego „Summer Worship” będzie: „Imię Jezus”. Więcej szczegółów znajduje się na mediach
społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży, stronie archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) i stronie www.przystanworship.pl.
3. Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł. Rejestracja i zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgZHlTmLawZcRDgosFWAsRLs_SCKeeVG15bgunrB4W
mRyxSA/viewform?usp=header
Istnieje możliwość noclegu w ośrodku, poprzez bezpośrednią kontakt i rezerwację pod tel. 601 222 472.
4. Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie do parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi przy ul. Nawrot 104, która odbędzie się 21 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. krótki kerygmat oraz modlitwa wstawiennicza.
5. Duszpasterstwo rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie z cyklu: „A potem żyli długo i szczęśliwie…”. Spotkanie noszące tytuł „Sakrament (małżeństwa)” odbędzie się 22 maja w par. p.w. Chrystusa Króla w Łodzi (ul. Bandurskiego 55). Rozpocznie się Mszą św. o godz.18.00, a po Mszy św. konferencja i dialog małżeński.
6. Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 24 maja. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o godz. 12.00. Po Mszy św. ok. godz. 13.15 wyjście Marszu w kierunku par. księży Pallotynów (ul.Łagiewnicka 197/201). Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce oraz inne atrakcje.
7. Siostry Antonianki zapraszają w sobotę 30 maja do swojego domu w Łodzi przy ul. Janosika 141 na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym. Spotkanie poprowadzi: o. Natalis Stube OFM, położna Anna Krawczyk oraz siostry. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 16.00. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenia na adres: antonianki@wp.pl lub tel.: 516 127 616.
8. Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących AŁ, zaprasza do wzięcia udziału w Pielgrzymce autokarowej do Lasek (k. Warszawy) w dniu 27 czerwca br. Zostaną nam wtedy przekazane relikwie bł. Elżbiety Róży Czackiej. Wyjazd o godz. 8.00 z parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Koszt: 100 zł/os. Zainteresowane osoby prosimy kontakt z ks. Przemysławem Kansy (tel.: 519 443 241).
9. Zapraszamy młodych na 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca 2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi:
– jednodniowy, 6 czerwca – spod kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60, w cenie 175 zł,
– dwudniowy, 5-6 czerwca – z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł.
Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz w mediach społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 10 maja 2026 roku
1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
– Ekumenicznej Drogi Światła w najbliższy piątek;
– VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet na Jasną Górę;
– kolejnego spotkania w ramach cyklu „Katolik w świecie współczesnym” organizowanego
przez Duszpasterstwo Środowiska Akademickiego. Zaproszonym prelegentem jest kard. Konrad Krajewski;
– spotkania dla Mam w stanie błogosławionym organizowanego w domu naszych sióstr antonianek;
– 30. Spotkania Młodych na Polach Lednickich.
2. Dzisiaj: taca gospodarcza na bieżące inwestycje. Trwa termomodernizacja domu parafialnego (wymiana okien, ocieplenie budynku). Za wszystkie ofiary: Bóg zapłać!.
3. Od jutra do środy trwają Dni Modlitw o Urodzaje.
4. Od poniedziałku swój „biały tydzień” będą przeżywać dzieci, które w sobotę lub w niedzielę przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwie majowym. W poniedziałek nastąpi błogosławieństwo pamiątek.
Przy okazji pragniemy podziękować rodzicom za posprzątanie i przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnych.
5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30.
6. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
7. Informacje związane z Pierwszą Komunią Świętą
Pierwsza grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158:
– uroczystość pierwszokomunijna – w najbliższą sobotę 16 maja o godz. 11:00;
– próby: poniedziałek i środa o godz. 19:00;
– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.
Druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 158 i 145:
– uroczystość pierwszokomunijna – w przyszłą niedzielę 17 maja o godz. 11:00;
– próby: wtorek i czwartek o godz. 19:00;
– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.
8. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – Święto św. Macieja, apostoła, a w sobotę – Święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
9. Za tydzień w niedzielę:
– będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
– o godz. 16:00 odbędzie się comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca;
– kandydatów do bierzmowania z klasy: VII i VIII zapraszamy na godz. 18:00 na comiesięczną Mszę św. i kolejne spotkanie.
10. Rodzice Michasi Jakubiec serdecznie dziękują za możliwość przeprowadzenia 2 tygodnie temu zbiórki do puszek na leczenie córeczki oraz za hojne wsparcie. W naszej parafii zebrano na ten cel ponad 15 tysięcy złotych.
11. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – o ministrantach: dlaczego chcą służyć?).
12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Maciej Smaż (lat 57). Wieczny odpoczynek…
KOMUNIKATY KURIALNE
1. Kard. Konrad Krajewski gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa
podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 15 maja 2026 r. Rozpocznie się
ona o godz. 19.00 w Kościele Najświętszego Imienia Jezus (oo. Jezuici, ul. Sienkiewicza 60),
następnie przejdzie ul. Sienkiewicza do ul. Nawrot i zakończy w Kościele Św. Apostołów Piotra i
Pawła (ul. Nawrot 104), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy uczestnicy proszeni są o
zabranie ze sobą świec.
2. Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która
odbędzie się 24 maja. Rozpocznie się ona o godz. 11.30 w sali o. Kordeckiego, a centralnym punktem
pielgrzymki będzie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 14.00.
3. Duszpasterstwo Środowiska Akademickiego przy DA Węzeł w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie w
ramach cyklu „Katolik w świecie współczesnym”. Spotkanie odbędzie się 14 maja (czwartek). Rozpocznie
się Mszą św. o godz. 19.00. Słowo Boże oraz wykład po Mszy św. wygłosi kard. Konrad Krajewski. Po
wykładzie będzie czas na dyskusję i pytania do prelegenta. Zapraszamy wykładowców akademickich jak
również wszystkich zainteresowanych tematem.
4. Siostry Antonianki zapraszają w sobotę 30 maja do swojego domu w Łodzi przy ul. Janosika 141 na
spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym. Spotkanie poprowadzi: o. Natalis Stube OFM, położna
Anna Krawczyk oraz siostry. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 16.00. Zainteresowane
osoby prosimy o zgłoszenia na adres: antonianki@wp.pl lub tel.: 516 127 616.
5. Zapraszamy młodych na 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca
2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi:
jednodniowy, 6 czerwca – spod kościoła Ojców Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60, w cenie 175 zł,
dwudniowy, 5-6 czerwca – z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem
w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł.
Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie Archidiecezji Łódzkiej oraz w mediach
społecznościowych Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 3 maja 2026 roku
1. W wersji drukowanej komunikatów kurialnych możemy więcej doczytać na temat:
◦ archidiecezjalnej pielgrzymki do Parzna w przyszłą niedzielę, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej;
◦ święceń diakonatu i prezbiteratu w naszej archidiecezji;
◦ pielgrzymki rowerowej do Wilna;
◦ pieszej pielgrzymki do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych spraw miasta i regionu (najbliższa sobota).
2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, podczas których modlimy Litanią do Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30.
3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej parafii. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane o godz. 7:00, 17:30 i 18:00.
4. Informacje związane z Pierwszą Komunią Świętą
◦ Pierwsza grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 139:
▪ uroczystość pierwszokomunijna – w najbliższą sobotę 9 maja o godz. 11:00;
▪ próby: poniedziałek i środa o godz. 19:00;
▪ odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.
◦ Druga grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 139:
▪ uroczystość pierwszokomunijna – w przyszłą niedzielę 10 maja o godz. 12:30;
▪ próby: wtorek i czwartek o godz. 19:00;
▪ odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź – w najbliższy piątek o godz. 16:30.
5. Za tydzień w niedzielę – taca gospodarcza na bieżące inwestycje.
6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej (Niedziela; Gość Niedzielny – o dziele Gaudiego, którym jest słynny kościół Sagrada Familia w Barcelonie, o nowych faktach związanych ze śmiercią ks. Popiełuszki; Gość Niedzielny. Historia Kościoła – wywiad z kard. Rysiem dotyczący kościelnych archiwów; dla najmłodszych – Mały Gość Niedzielny).
7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Zofia Hadrowicz (lat 75), Seweryn Ciszewski (lat 44). Wieczny odpoczynek…
KOMUNIKATY KURIALNE
1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 10 maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00.
2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że święcenia diakonatu odbędą się w sobotę 30 maja, natomiast święcenia prezbiteratu w sobotę 13 czerwca 2026 r. Obie uroczystości będą miały miejsce w bazylice archikatedralnej w Łodzi o godz. 9.30.
3. Zapraszamy na pielgrzymkę rowerową Camino Misericordia z Łodzi do Wilna w terminie 27 czerwca – 8 lipca organizowaną przez Księży Pallotynów. Więcej informacji na facebooku Kuźni Miłosierdzia, na stronie internetowej www.kuzniamilosierdzia.pl lub pod tel. 692 804 449 (ks. Maciej Książyk SAC). Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym kard. Konrada Krajewskiego, Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego.
4. Ruch Światło-Życie, jak co roku, zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych spraw miasta i regionu. Pielgrzymka pod hasłem – Trzeźwi, wolni, pełni pokoju – wyruszy z łódzkiej archikatedry 9 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.
NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Rozpoczął się maj, miesiąc poświęcony Maryi. To piękny czas wspólnej modlitwy i powierzenia Matce Bożej spraw, które nosimy w sercu
Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwa majowe:
- od poniedziałku do soboty – po Mszy Świętej odprawianej o godz. 18:00
- w niedziele – o godz. 17:30
Czekamy na każdą i każdego z Was. Skorzystaj z okazji by zatrzymać się na chwilę w codziennym biegu i powierzyć swoje intencje Maryi.
Do zobaczenia!





